Wyżeł Weimarski Krótkowłosy miot B – Lucas & Szelma

DOSTĘPNA SUCZKA

Miot urodzony 9.09.2021r.

Zainteresowanych szczenięciem z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu z nami! Maluchy będą gotowe do odbioru po 28.10.2021!

Jest to miot wyżłów weimarskich z rewelacyjnym użytkowym rodowodem, który jest kombinacją amerykańskich i europejskich linii pracujących. Połączenie to z pewnością zaowocuje bardzo stabilnymi cechami użytkowymi. 

Rodzice szczeniąt:

wyżeł weimarski krótkowłosy, weimar, wyżeł
Slavinja Huniemir “Lucas”​
Slavinja fci Jarzębina „Szelma”

Rodowód miotu ‘B’ to pokolenia championów pracy, wszechstronnych psów pracujących, ale przede wszystkim psów o dobrych zrównoważonych charakterach i pogodnym temperamencie.

Slavinja Huniemir "Lucas"

(Southpaw Duet with Hunsweimaraner & Slavinja SZABORA)

Ojcem miotu jest wyhodowany przez nas pies – Slavinja Huniemir vel. Lucas. Lukas to, młody wielostronny reproduktor pochodzący z bardzo dobrego skojarzenia. Ojcem Lucasa jest sprowadzony z USA, a na co dzień mieszkający i polujący w łowiskach Węgier Southpaw Duet with Hunsweimarnaer vel. Hunor, a matką nasza wszechstronna Slavinja Szabora vel. Helga. Lucas jest psem o świetnym, pogodnym i zrównoważonym charakterze, jest psem bardzo towarzyskim i otwartym. Oczywiście jest też psem pracującym, więc charakteryzuje go olbrzymia pasja do pracy. Lucas jest psem średniej wielkości, z mocną kością, o dobrych proporcjach, pięknej głowie i o rzadko spotykanym bardzo ciemnym pigmencie sierści. Podczas pracy jest szybki, zwinny i wytrzymały. Ma dobry wiatr, pewną stójkę oraz dobry delikatny aport. Jest psem umiarkowanie temperamentnym, łatwym w szkoleniu i bardzo szybko uczącym się. W rodowodzie Lucasa nie znajdziemy psa, którego wysoka jakość pracy nie została potwierdzona wynikami z konkursów, a większość jego przodków może poszczycić się osiągnięciami z konkursów najwyższej rangi i tytułami Championa Pracy. Więcej o Lucasie…

Slavinja fci Jarzębina „Szelma”

(Slavinja Niepełka x Pepe Elika Bohemia)

Matką szczeniąt jest nasza Szelma – Slavinja Jarzębina. Szelma pochodzi ze skojarzenia Czeskiego Championa Pracy – Pepe Elika Bohemia oraz naszej Niko – Slavinja Niepełka. Szelma to bardzo pogodna, a zarazem spokojna i stonowana młoda weimarka. Jest psem łatwym w szkoleniu, bardzo chętnie współpracującym z przewodnikiem, a wyuczone polecenia wykonuje szybko. Jest typową przedstawicielką rasy, jest typowym weimarem “jednego pana”, dla którego zrobi wszystko. Szelma to średniej wielkości wyżlca, o dobrej kości, srebrzystej szacie i pięknej głowie. Szelma jest psem zdrowym, przebadanym, a badania potwierdzone są certyfikatami. Więcej o Szelmie…

Lucas i Szelma to psy zrównoważone, łatwe w szkoleniu i prowadzeniu. Karne, posłuszne i nie sprawiające problemów zarówno w życiu codziennym, jak i podczas polowań. Posiadają wszelkie badania wymagane przez FCI oraz dodatkowe badania, które potwierdzają ich zdrowie. Oba psy są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych – HDA i łokciowych ED0:0. Sprawdzone oczy i serce, badania potwierdzone są Międzynarodowymi Certyfikatami Zdrowia z wynikami – zdrowy, wolny od jakichkolwiek zmian. Są przebadani pod kątem chorób genetycznych występujących w rasie. 

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:
tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com