Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy miot F – Tajron & Kasa

DOSTĘPNY PIESEK I SUCZKA

 

GALERIA MIOTU
RODOWÓD

11 września 2021 roku przyszły na świat szczenięta z bardzo ciekawego skojarzenia. Rodzicami 5 psów i 8 suczek zostali:

Tajron Andrevia fci
Slavinja CASSIOPEIA "Kasa"

TAJRON Andreovia fci

(Figaro Czarny Dwór ze Skolnitego x Czakra z Czarnego Dworu)

Użycie Tajrona w naszym planie hodowlanym nie jest przypadkowe. Tajron pochodzi z miotu, z którego mieliśmy przyjemność szkolić 6 psów. Wszystkie te psy wyróżniały się zrównoważonym charakterem, bardzo dużą chęcią do współpracy z przewodnikiem, a tym samym wysoką podatnością na szkolenie, oraz oczywiście bardzo dobrymi predyspozycjami do pracy. Są to niezmiernie ważne dla nas cechy, a ich powtarzalność u psów z jednego miotu pozwala sądzić, że Tajron takie cechy przekaże również swojemu potomstwu. W życiu codziennym, takie cechy charakteru psa, pozwalają nawet mniej doświadczonym właścicielom poradzić sobie z wychowaniem i szkoleniem szczenięcia – zrównoważone psy sprawiają po prostu mniej problemów wychowawczych, ponieważ szybciej i łatwiej się uczą. Tajron poza świetnym charakterem jest też bardzo ładny eksterierowo. To mocny samiec, o przepięknej głowie i bardzo pożądanym ciemnym pigmencie oczu i szaty. Charakteryzuje się rewelacyjnym pewnym aportem, szybkim i wytrwałym przeszukiwaniem pola oraz pewnym wystawianiem. Jeśli chodzi o wystawy Tajron otrzymuje wyłącznie oceny doskonałe, jest Championem Polski oraz Młodzieżowym Championem Polski. Jest przebadany pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych z wynikiem HD-A – wolny od dysplazji stawów biodrowych.

Slavinja CASSIOPEIA "Kasa"

(PIÓRO z Cudownego Lasu & APOCALYPSA z Dorzecza Nidy)

Kasa jako wspaniała wypadkowa swoich wszechstronnych rodziców, jest suką zrównoważoną o stabilnym i pogodnym charakterze. Jest bardzo łatwa w szkoleniu, równie łatwo prowadzi się ją podczas polowań. Jest bardzo uległa w stosunku do swojego przewodnika, a mimo to zawzięta podczas przeczesywania łowiska. Rewelacyjnie sprawdza się w pracy w polu. Charakteryzuje ją bardzo szybkie i systematyczne przekładanie terenu oraz rewelacyjny kontakt z przewodnikiem. Ma dobry pewny aport, uwielbia pracę w wodzie i jest cięta w stosunku do drapieżników. Kasa jest psem zdrowym i przebadanym. Badania pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych dały u niej wynik HD-A ED 0:0 – wolna od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych. Badania kardiologiczne i okulistyczne potwierdzone certyfikatem z wynikiem: serce zdrowe, bez jakichkolwiek zmian oraz okulistyczny z wynikiem oczy zdrowe. Badania genetyczne pod kątem występujących w rasie chorób genetycznych wykazały, że jest zdrowa oraz nie jest nosicielem żadnej z chorób genetycznych występujących w rasie.

Wyniki rodziców, zarówno z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego kojarzenia będą psami zdrowymi, o doskonałym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie walory użytkowe. Będą psami zrównoważonymi i kontaktowymi.
Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu psa myśliwskiego.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com