Wyżeł Weimarski Krótkowłosy i Długowłosy miot S – Oji & Dzida 2024

Szczenięta przyszły na świat 10.03.2024 mamy 4 pieski i 4 suczki

Będą gotowe do odbioru po 28 kwietnia 2024.
Zainteresowanych szczeniętami zapraszamy do kontaktu z nami:
+48501595302

Rodzice szczeniąt:

Slavinja ATOM 'Oji"
Slavinja EA "Dzida"

Slavinja ATOM 'Oji'

(RELOADED Just Dance & Slavinja I'JARUNA)

Ojcem szczeniąt z miotu ‘S’ został młody wyżeł weimarski krótkowłosy z naszej hodowli – Slavinja ATOM ‘Oji

Oji pochodzi z ze skojarzenia, w którego rodowodzie znajdziemy zarówno najpiękniejsze psy australijskie, jak i wspaniałe psy z pracujących linii amerykańskich. Oji jest psem średniej wielkości, o przepięknym srebrno-szarym umaszczeniu, poprawnej budowie i bardzo ładnej samczej głowie. Cechuje się bardzo dobrym, zrównoważonym charakterem, jest chętny do współpracy, ale nie natarczywy. Jest wyżłem chętnie wykonującym zadania, a jego cechy wrodzone i wyszkolenie pozwalają zwieńczać je sukcesem. Oji ma bardzo dobry nos. Woda, aport, szerokie, w tempie przekładanie pola oraz pewna stójka, to jego domeny. Potrafi bardzo dobrze skupiać się na zadanej pracy, którą wykonuje systematycznie i bez pomyłek. Jest bezproblemowym towarzyszem dnia codziennego, które prowadzi ze swoimi właścicielami w środowisku miejskim. Jest psem chętnie wchodzącym w interakcje z innymi psami – jest psem o wysokich kompetencjach społecznych, bardzo szybko potrafi wyciszyć konfliktowe sytuacje jakie go spotykają ze strony innych czworonożnych mieszkańców miasta. Niekonfliktowość względem innych samców jest bardzo wartościową cechą Oji’ego, a z perspektywy mieszkania z psem w mieście jest nieodzowne. Liczymy, że dzieci Oji’ego odziedziczą po nim to co najlepsze! Oji jest weimarem krótkowłosym, nosicielem genu włosa długiego.
Więcej o Oji’m TU…

Slavinja EA 'Dzida'

(Slavinja PERUN & Slavinja NAGODA)

Mamą szczeniąt z miotu ‘S’ została nasza Slavinja EA – ‘Dzida’.
Dzida pochodzi z bardzo ciekawego skojarzenia długowłosego Slavinja Perun oraz krótkowłosej Slavnja Nagody. Dzida jest typową weimarką, znającą swoja wartość i bardzo dobrze czującą się w grupie psów. Jest pewna siebie i odważna, ale nie jest konfliktowa. Zna swoją wartość, ale nie musi nic udowadniać. Wśród ludzi najlepiej czuje się wśród swoich, do obcych odnosi się z rezerwą. W domu jest raczej leniuchem, takim trochę psem-kotem, uwielbia wylegiwać się przy kominku, śpiąc do góry kołami, aż futerko się ćmi 😉 Poza domem jest psem aktywnym, ale w bardzo wyważony sposób. Chętnie współpracuje z człowiekiem, komendy wykonuje w równym tempie i z systematycznością. Dość chętnie konkuruje z innymi psami w różnych aktywnościach, nie będąc przy tym za nadto zapalczywa, ale lubi “być pierwsza” – jak to weimarka 😉 W pracy charakteryzuje ją pasja, samodzielność, duże skupienie na wykonywanym zadaniu. Świetny nos sprawia, że z ogromną przyjemnością pracuje się z nią zarówno w terenie polnym, jak i w środowisku wodnym – jej ulubionym i to o każdej porze roku… W relacjach z ludźmi jest bardzo delikatna i subtelna, a wolne ręce człowieka, to dla niej jasny sygnał, że z pewnością ta osoba chce ją pogłaskać – do czego z przyjemnością sama się nadstawia. Liczymy, że szczenięta po Dzidce odziedziczą, wyważenie i pewność siebie, oraz niekonfliktową naturę. Dzida jest weimarką krótkowłosą, nosicielką genu włosa długiego.
Więcej o Dzidce TU…

Zarówno Oji, jak i Dzida, to psy zrównoważone, łatwe w szkoleniu i prowadzeniu. Karne, posłuszne i nie sprawiające problemów w życiu codziennym. Posiadają wszelkie badania wymagane przez FCI oraz dodatkowe badania, które potwierdzają ich zdrowie. Oba psy są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych – HDA i łokciowych ED0:0. Sprawdzone oczy i serce, badania potwierdzone są Certyfikatami Zdrowia z wynikami – zdrowy, wolny od jakichkolwiek zmian. Są psami przebadanymi genetycznie pod kątem chorób jednogenowych występujących w rasie, co oznacza, że ich potomstwo będzie również pod tym kątem zdrowe.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com

Na co dzień zajmujemy się również szkoleniem psów, behawiorystyką oraz zoopsychologią, prowadzimy hotel dla psów, tym samym przyszły właściciel może mieć pewność, że zawsze będzie mógł liczyć na naszą pomoc i radę, zarówno w kwestii wychowania psa, żywienia, jak i szkolenia.