Łajka Jakucka miot S – Bazyl & Smuga 2023

Mamy dostępne szczenięta!

3 pieski i 5 suczek

ur. 19.11.2023

Szczenięta będą gotowe do odbioru pod koniec stycznia 2024.

Rodzice szczeniąt:

Almazy Anabara Zolotoe Runo
Tayna Severa FANTAZIYA

Almazy Anabara Zolotoe Runo 'Bazyl'

(НОРУЛУЙА x АЛМАЗ СОКРОВИЩЕ АНАБАРА)

Ojcem szczeniąt z miotu ‘S’ Almazy Anabara Zolotoe Runo ‘Bazyl’. 

Bazyl przyjechał z Sochi w wieku 4 miesięcy, aktualnie mieszka w domu z psami i kotem. Jest psem bardzo socjalnym do ludzi, kocha kontakt z nimi i często wybiera nagrodę socjalną zamiast jedzenia, np. od pozoranta na śladzie. W domu jest bezproblemowy, lubi spać w łóżku i zdecydowanie wybiera bycie z człowiekiem w domu. Jest mało szczekliwy (jak na łajkę:) .Uwielbia podróżować samochodem i regularnie towarzyszy swojemu człowiekowi w pracy w biurze. Ma mocny instynkt terytorialny, pilnuje zarówno swojego domu, auta, podwórka jak i swoich ludzi. Bardzo lubi pracę węchową (mantrailing), ma zaliczone PL MT1 i aktualnie rekreacyjnie tropi w przerwach między innymi aktywnościami. Testy psychiczne zaliczył 5/5. Zdał także BH, a aktualnie ukończył starty w klasie 1 Rally-Obedience i przygotowuje sie do startów w klasie 2 w przyszłym sezonie letnim. W zaprzęgu Bazyl biega jako lider lub swing dog (druga para), gdzie sprawdza się najlepiej ucząc młode psy pracy z przodu. Razem ukończyliśmy wiele zawodów w Polsce, startowaliśmy tez w Czechach i w Słowacji. Bazyl spełnił też wymagania do uzyskania Licencji Psa Zaprzęgowego (a co za tym idzie Certyfikatu Użytkowości). Wystawowo ma tytuł Młodzieżowego Championa Polski oraz Championa Polski, kilkukrotnie uzyskał na wystawach tytuł Best of Opposite Sex. Almazy Anabara Zolotoe Runo, Junior Champion of Poland, 2 x BOS, Champion of Poland, BH, PL MT1, Rally-1, mental tests, ORAVSKÁ POLHORA (SK) 2020 Polish Championships sprint on snow, DR4, place 3, W KRAINIE WILKA (PL) 2020 Polish Championships mid on snow, MB class

Tayna Severa FANTAZIYA 'Smuga'

(ЭЛЬ ФЛАУМ ИРБЕК & ТАЙНА СЕВЕРА МАГИЯ)

Mamą szczeniąt z miotu ‘S’ jest nasza Tayna Severa FANTAZIYA ‘Smuga’.

Smuga urodziła się w azjatyckiej części Rosji położonej po wschodniej stronie Uralu. Pochodzi z typowo pracującej hodowli Tayna Severa, w której łajki są po dziś dzień używane jako psy zaprzęgowe oraz do polowań. Łajki Jakuckie jako rasa świetnie radzą sobie w skrajnie ciężkich warunkach klimatu północnego, co sprawia, że z łatwością odnajdują się w naszym klimacie umiarkowanym. Smuga to suka średniej wielkości, dobrze umięśniona i zwarta w swojej budowie. Ma bardzo ładnie rozwiniętą okrywę włosową niezależnie od pory roku. W pracy charakteryzuje ją pasja, samodzielność, duże skupienie na wykonywanym zadaniu, jest niesamowicie kontaktowa. Świetny nos sprawia, że z ogromną przyjemnością pracuje się z nią na ścieżkach tropowych. Dzięki Smudze stawiamy też pierwsze kroki w sportach takich jak canicross czy bikejoring ale naszym koronnym celem jest wystartowanie w konkursach psich zaprzęgów.

Więcej o Smudze TU

Bazyl i Smuga, to psy zrównoważone, łatwe w szkoleniu i prowadzeniu. Karne, posłuszne i nie sprawiające problemów  w życiu codziennym. Posiadają wszelkie badania wymagane przez FCI oraz dodatkowe badania, które potwierdzają ich zdrowie. Oba psy są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych – HDA i łokciowych ED0:0. Sprawdzone oczy, uszy i serce, badania potwierdzone są Międzynarodowymi Certyfikatami Zdrowia z wynikami – zdrowy, wolny od jakichkolwiek zmian. 

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu z nami:

tel.   +48 515 455 813
slavinjaweims@gmail.com

Na co dzień zajmujemy się również szkoleniem psów, behawiorystyką oraz zoopsychologią, tym samym przyszły właściciel może mieć pewność, że zawsze będzie mógł liczyć na naszą pomoc i radę, zarówno w kwestii wychowania psa, żywienia, jak i szkolenia.

RODOWÓD||PEDIGREE