Wyżeł Węgierski Krótkowłosy miot M – Lux & Ruda

Miot M jest powtórzeniem krycia z 2019 roku, z którego dochowaliśmy się wspaniałych, zdrowych i zrównoważonych psów! Z tego powodu, oraz ze względu na to, że to ostatni miot Rudej zdecydowaliśmy się na ponowne użycie wspaniałego węgierskiego psa - Gyurkóvári Becses "Lux".
Rodowód miotu M jest kombinacją węgierskich linii, w przypadku których silny nacisk kładziono na cechy użytkowe, zdrowie oraz poprawność budowy.

Szczenięta przyjdą na świat na początku lipca 2022.
GALERIA

Rodzice szczeniąt:

Gyurkóvári Becses "Lux"​
Gyurkóvári Becses "Lux"​
CAPOEIRA Banataj Wind "Ruda"
CAPOEIRA Banataj Wind "Ruda"

Gyurkóvári Becses "Lux"

(Józsalaki Alfonz x Magasparti Rutinos Luca)

Ojcem szczeniąt jest wyhodowany na Węgrzech Gyurkóvári Becses – Lux. Lux to rewelacyjny pies myśliwski, który swoje predyspozycje do pracy potwierdził na wielu testach i konkursach pracy. Na co dzień jego umiejętności są wykorzystywane podczas polowań w słoweńskich łowiskach. Lux ukończył: testy pracy dla młodych wyżłów, konkursy pracy wielostronnej, konkursy pracy wszechstronnej. Sprawdzona została również jego ciętość względem drapieżników oraz umiejętności pracy tropowej. Lux brał udział w konkursach typu Field Trials z bardzo dobrymi wynikami, równie z bardo drobymi rezulatatmi uczestniczył w Światowych Konkursach Świętego Huberta, jako reprezentant Słowenii oraz niezależnie. Został zwycięzcą prestiżowego Memoriału Arkova, będącego konkursem pracy w środowisku wodnym. Ukończył również Memoriał Bogdana Sežuna, konurs typu polno-wodnego. Ma rozpoczęty Championat Pracy Chorwacji. Lux jest wyśmienitym towarzyszem polowań i życia codziennego. Wyróżnia go doskonały eksterier oraz bardzo spokojny i zrównoważony charakter. Lux jest Interchampionem CIE i CIB, Słoweńskim Grand championem oraz Championem Słowenii i Chorwacji, a także Młodzieżowym Championem Słowenii i Chorwacji. Ma przyznany tytuł Zwycięzcy Zagrzebia 2013 oraz Słowenii 2015. Uzyskał dwa wnioski kwalifikujące na Crufts w 2014 oraz 2016 roku.
Wybór Luxa na ojca naszego miotu D zdecydowanie nie był przypadkowy. Bardzo cenimy wszechstronność jego rodowodu, który wspaniale łączy się z rodowodem Rudej.

[gdgallery_gallery id_gallery=”51″]

CAPOEIRA Banataj Wind "Ruda"

(Vadászpajtás Thymos-Ichnobates & BROOKE C9H13NO3)

Matką szczeniąt zostanie nasza Ruda – CAPOEIRA Banataj Wind. Ruda została przez nas sprowadzona z Czech. Pochodzi z bardzo dobrego skojarzenia. Jej ojcem jest Champion Słowacji, Polski, Chorwacji, Holandii, Niemiec, Grandchampion Czech, Interchampion CIE i CIB Vadászpajtás Thymos-Ichnobates „Tim”. Ale Tim to nie tylko gwiazda wystaw, jest również psem pracującym, będącym w rękach myśliwych. Swoje predyspozycje do pracy potwierdził podczas konkursów pracy w Czechach, w klasie wielostronnej i wszechstronnej, kończąc je z Dyplomami I stopnia i świetnymi lokatami. Matką Rudej jest BROOKE C9H13NO3. Jest to bardzo ładna suka, o miłym pogodnym usposobieniu. Brooke ma ukończone Czeskie konkursy pracy wielostronnej z Dyplomem I stopnia i konkursy dla młodch wyżłów. Ruda jako wspaniała wypadkowa swoich rodziców, jest suką zrównoważoną o stabilnym i pogodnym charakterze. Jest bardzo łatwa w szkoleniu, równie łatwo prowadzi się ją podczas polowań. Jest bardzo uległa w stosunku do swojego przewodnika, a mimo to bardzo zawzięta podczas przeczesywania łowiska. Rewelacyjnie sprawdza się w pracy w polu. Charakteryzuje ją bardzo szybkie i systematyczne przekładanie terenu oraz rewelacyjny kontakt z przewodnikiem. Ma dobry pewny aport, uwielbia pracę w wodzie i jest cięta w stosunku do drapieżników. Na uwagę zasługuje fakt, iż jako młoda, niespełna 11 miesięczna suczka ukończyła w Czechach konkurs wielostronny z Dyplomem I stopnia, będąc jednocześnie najmłodszym uczestnikiem konkursu. Ruda jest Młodzieżowym Championem Polskioraz Championem Polski.

[gdgallery_gallery id_gallery=”50″]

Zarówno Lux, jak i Ruda są okazami zdrowia. Wyniki badań oczu i serca potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami z wynikiem: zdrowe, bez jakichkolwiek zmian. Prześwietlenie pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, dały u nich wynik najlepszy z możliwych tj. HD-A, ED 0:0. A badania pod kątem chorób genetycznych występujących w rasie dały wyniki zdrowi, nie będący nosicielami.
Wyniki rodziców z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego skojarzenia będą psami zdrowymi, o doskonałym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie cechy typowe dla rasy, w tym świetne walory użytkowe. Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu psa myśliwskiego.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com

RODOWÓD