Wyżeł Węgierski Krótkowłosy miot K – Bogar & Fuzja

Miot K jest kombinacją linii, w przypadku których silny nacisk kładziono na cechy użytkowe, zdrowie oraz poprawność budowy.

Szczenięta przyjdą na świat w połowie kwietnia 2023.
GALERIA

Rodzice szczeniąt:

Bogar Pepperoni Team
Bogar Pepperoni Team
Slavinja Dyfizja

Bogar Pepperoni Team

(Aranyvadász Nimród x Piri-Piri Pepperoni Team)

Ojcem szczeniąt jest rewelacyjny reproduktor – Bogar Pepperoni Team. Ojcem Bogara jest Aranyvadász Nimród „Rody”, który był również ojcem naszego miotu „E’ wyżłów węgierskich krótkowłosych, z którego doczekaliśmy się świetnych użytkowo szczeniąt, ale także wspaniałych kompanów codziennego życia. Rody to wybitny pies użytkowy o bardzo dobrym charakterze, z bardzo wieloma osiągnięciami wystawowymi i użytkowymi. Mamą Bogara jest Piri-Piri Pepperoni Team, wielostronna suczka, po konkursach pracy w Polsce i w Czechach, Interchampionka, Championka Polski, Ukrainy, Klubowa Zwyciężczyni z 2013 roku. Bogar jest psem kontaktowym, chętnie współpracującym ze swoim przewodnikiem. Jest wyśmienitym towarzyszem życia codziennego. Wyróżnia go doskonały eksterier oraz bardzo spokojny i zrównoważony charakter. Bogar brał udział w konkursach typu Field Trials, który ukończył z Dyplomem III stopnia oraz Próbach Pracy Wyżłów, które ukończył z Dyplomem I stopnia.
Jest Młodzieżowym Championem Polski, Championem Polski, Championem Litwy, Grand Championem Polski. 

Slavinja DYFUZJA

(Gyurkóvári Becses & Capoeira Banataj Wind)

Matką szczeniąt jest nasza Fuzja – Slavinja DYFUZJA. Fuzja pochodzi z bardzo dobrego skojarzenia naszej sprowadzonej z Czech Rudej – Capoeira Banataj Wind  oraz świetnego słoweńskiego psa, wyhodowanego na Węgrzech Luxa – Gyurkóvári Becses. Jako wspaniała wypadkowa swoich rodziców, jest suką zrównoważoną o stabilnym i pogodnym charakterze. Jest psem bardzo towarzyskim, pogodnym i nieustająco “uśmiechniętym”. Jest bardzo mocno skupiona na człowieku, niezmiernie lubi wszelkie formy współpracy. Jest bardzo łatwa w szkoleniu, równie łatwo prowadzi się ją podczas polowań. Jest bardzo uległa w stosunku do swojego przewodnika, a mimo to bardzo zawzięta podczas przeczesywania łowiska. Rewelacyjnie sprawdza się w pracy w polu. Charakteryzuje ją bardzo szybkie i systematyczne przekładanie terenu oraz rewelacyjny kontakt z przewodnikiem. Ma dobry, pewny i wyważony aport, uwielbia pracę w wodzie i wszelkie inne aktywności, które są związane z pływaniem i przeczesywaniem zbiorników wodnych.

Zarówno Fuzja, jak i Bogar, są okazami zdrowia. Wyniki badań oczu oraz serca potwierdzone certyfikatami z wynikami: zdrowe, bez jakichkolwiek zmian. Prześwietlenie pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, dały u nich wynik najlepszy z możliwych tj. HD-A, ED 0:0. Ponadto badania rodziców Fuzji pod kątem chorób genetycznych występujących w rasie dały wyniki zdrowi, niebędący nosicielami, co oznacza, że szczenięta nie będą narażone na choroby genetyczne występujące w obrębie rasy.
Wyniki rodziców z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego skojarzenia będą psami zdrowymi, o doskonałym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie cechy typowe dla rasy.

Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu psa.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com

RODOWÓD||PEDIGREE