Wyżeł Węgierski Krótkowłosy miot H – Hector & Fuzja

Rodowód miotu H jest kombinacją linii, w przypadku których silny nacisk kładziono na cechy użytkowe, zdrowie oraz poprawność budowy.

ur. 16.09.2021 r
8 suczek i 4 pieski
GALERIA
 
Szczenięta będą gotowe do odbioru po 4.11.2021!
Mamy jeszcze wolne szczenięta.

Rodzice szczeniąt:

wyżeł węgierski krótkowłosy hector bertoni prague, vizsla, wyżeł
Hector Bertoni Prague
Slavinja Dyfuzja, wyżeł węgierski krótkowłosy, wyżeł, vizsla
Slavinja DYFUZJA

Hector Bertoni Prague

(Malomközi Haiko x Claudie Bertoni Prague)

Ojcem szczeniąt jest wszechstronny pies pracujący – Hector Bertoni Prague. Hector to rewelacyjny pies myśliwski, który swoje predyspozycje do pracy potwierdził na wielu testach i konkursach pracy psów myśliwskich w Czechach, gdzie został uznany za najlepszego pracującego wyżła węgierskiego 2020 roku! Hector jest wyśmienitym towarzyszem polowań i życia codziennego. Wyróżnia go doskonały eksterier oraz bardzo spokojny i zrównoważony charakter.
Wybór Hectora na ojca naszego miotu H zdecydowanie nie był przypadkowy. Bardzo cenimy wszechstronność jego rodowodu, który wspaniale łączy się z rodowodem Fuzji.

Slavinja DYFUZJA

(Gyurkóvári Becses & Capoeira Banataj Wind)

Matką szczeniąt jest nasza Fuzja – Slavinja DYFUZJA. Fuzja pochodzi z bardzo dobrego skojarzenia naszej sprowadzonej z Czech Rudej – Capoeira Banataj Wind  oraz świetnego słoweńskiego psa, wyhodowanego na Węgrzech Luxa – Gyurkóvári Becses. Jako wspaniała wypadkowa swoich rodziców, jest suką zrównoważoną o stabilnym i pogodnym charakterze. Jest psem bardzo towarzyskim, pogodnym i nieustająco „uśmiechniętym”. Jest bardzo mocno skupiona na człowieku, niezmiernie lubi wszelkie formy współpracy. Jest bardzo łatwa w szkoleniu, równie łatwo prowadzi się ją podczas polowań. Jest bardzo uległa w stosunku do swojego przewodnika, a mimo to bardzo zawzięta podczas przeczesywania łowiska. Rewelacyjnie sprawdza się w pracy w polu. Charakteryzuje ją bardzo szybkie i systematyczne przekładanie terenu oraz rewelacyjny kontakt z przewodnikiem. Ma dobry, pewny i wyważony aport, uwielbia pracę w wodzie i wszelkie inne aktywności, które są związane z pływaniem i przeczesywaniem zbiorników wodnych.

Zarówno Fuzja, jak i Lux są okazami zdrowia. Wyniki badań oczu potwierdzone certyfikatami z wynikiem: zdrowe, bez jakichkolwiek zmian. Prześwietlenie pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, dały u nich wynik najlepszy z możliwych tj. HD-A, ED 0:0 oraz HD-B, ED 0:0. Ponadto badania rodziców Fuzji pod kątem chorób genetycznych występujących w rasie dały wyniki zdrowi, nie będący nosicielami, co oznacza, że szczenięta nie będą narażone na choroby genetyczne występujące w obrębie rasy.
Wyniki rodziców z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego skojarzenia będą psami zdrowymi, o doskonałym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie cechy typowe dla rasy, w tym świetne walory użytkowe. Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu psa myśliwskiego.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com

RODOWÓD||PEDIGREE