Wyżeł Weimarski Krótkowłosy miot C – Pero & Niko

Szczenięta już na świecie! Mamy 6 psów i 5 suk. Miot urodzony 01.01.2021r. .
Zainteresowanych szczenięciem z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu z nami! .
Mamy już wyłącznie wolne rezerwacje pieski/samce z tego skojarzenia.
Maluchy będą gotowe do odbioru na początku lutego 2021!

Rodzice szczeniąt:

Slavinja Perun „Pero”
Slavinja NIEPEŁKA „Niko”
Rodzice szczeniąt to psy zdrowe o pogodnym usposobieniu, łagodne i uważne, z bardzo dobrymi walorami użytkowymi.

Slavinja Perun "Pero"

(Puma von der Wartelshohe & Waldwiese CONTRA)

Perun to fantastyczny pies, który urodził się w naszej hodowli. Jego rodowód to kombinacja najlepszych Australijskich linii „show dog’s” z niemieckimi liniami psów pracujących, startujących w najbardziej wymagających konkursach pracy wszechstronnej. Mimo młodego wieku, zyskał uznanie sędziów na wielu wystawach polskich, jak i zagranicznych. Wspaniale rozpoczął także swoją karierę konkursową, otrzymując dyplom I stopnia oraz 3 miejsce podczas Prób Pracy Polowej. W pracy ogromną zaletą Peruna jest jego wytrwałość oraz dokładność. Bardzo systematycznie i typowo dla rasy okłada pole oraz wystawia zwierzynę. Woda to jego żywioł. Jest psem łatwym w prowadzeniu, karnym i bardzo skupionym na przewodniku. Eksterier to wielki atut naszego Peruna, mocna kość, sprężysty ruch i zrównoważona sylwetka sprawiają, że nie da się go nie zauważyć. Bardzo samczy w wyrazie. Jest jednym z lepszych eksterierowo wyżłów weimarskich długowłosych ostatnich lat. Ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak Zwycięstwo Europy 2018, Championat Polski, Młodzieżowy Championat Polski oraz Słowacji. Jest także Zwycięzcą Klubu 2018 oraz otrzymał nominacje do startu w Cruft’s. Pero jest synem naszej Mokosz oraz niemieckiego reproduktora Pumy von der Wartelshohe.

"Niko" Slavinja NIEPEŁKA

(Slavinja URSUS MAYOR & Slavinja SZABORA)

Slavinja Niepełka to suka naszej hodowli, której rodzicami są: Slavinja URSUS MAYOR oraz Slavinja SZABORA „Helga”. Niko jest pogodną, energiczną oraz bardzo aktywną suką. Jej zaletą niewątpliwie jest bardzo szybkie przeszukiwanie suchego pola oraz zawzięta praca w wodzie, gdzie wytrwale przeszukuje nawet bardo ciężkie zbiorniki. Jest typową przedstawicielka swojej rasy, temperamentną oraz chętną do współpracy z przewodnikiem. Na chwilę obecną Niko ma ukończone Próby Pracy Polowej oraz Konkursy Pracy Wielostronnej w Czechach. Ma również rozpoczęty Championat Polski.

Zarówno Pero, jak i Niko posiadają wszelkie badania wymagane przez FCI oraz dodatkowe badania, które potwierdzają ich zdrowie. Oba psy są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych – HDA i łokciowych ED0:0. Mają sprawdzone oczy i serce, badania potwierdzone są Międzynarodowymi Certyfikatami Zdrowia z wynikami – zdrowy, wolny od jakichkolwiek zmian. Mają również zrobione badania genetyczne pod kątem chorób genetycznych występujących w rasie i są zdrowi. Wyniki rodziców, zarówno z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego kojarzenia będą psami zdrowymi, o doskonałym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie walory użytkowe. Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu wyżła.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami – mamy wolne wyłącznie rezerwacje na pieski/samce:
tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com