Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy miot E – Amper & Kasa

30 września 2020 roku przyszły na świat szczenięta z bardzo ciekawego skojarzenia. Rodzicami 2 psów i 8 suczek zostali:

AMPER Wunderfeld
Slavinja CASSIOPEIA "Kasa"

AMPER Wunderfeld

(Malomkozi SOMA x ZINA Keiviento)

Amper to piękny mocny pies, z bardzo dobrymi cechami użytkowymi. Charakteryzuje się rewelacyjnym pewnym aportem, szybkim wytrwałym przeszukiwaniem pola oraz twardym pewnym wystawianiem.  Amper wielokrotnie startował w konkursach pracy, gdzie potwierdził swoje predyspozycje zdobywając dyplomy oraz wysokie lokaty. Ponadto jest psem polującym w jednym z OHZ-ów PZŁ.  Posiada doskonały eksterier oraz zrównoważony charakter. Podczas wystaw otrzymuje wyłącznie oceny doskonałe, jest CHAMPIONEM POLSKI. Przebadany pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych z wynikiem HD-B ED 0:0 – wolny od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych

Slavinja CASSIOPEIA "Kasa"

(PIÓRO z Cudownego Lasu & APOCALYPSA z Dorzecza Nidy)

Kasa jako wspaniała wypadkowa swoich rodziców, jest suką zrównoważoną o stabilnym i pogodnym charakterze. Jest bardzo łatwa w szkoleniu, równie łatwo prowadzi się ją podczas polowań. Jest bardzo uległa w stosunku do swojego przewodnika, a mimo to zawzięta podczas przeczesywania łowiska. Rewelacyjnie sprawdza się w pracy w polu. Charakteryzuje ją bardzo szybkie i systematyczne przekładanie terenu oraz rewelacyjny kontakt z przewodnikiem. Ma dobry pewny aport, uwielbia pracę w wodzie i jest cięta w stosunku do drapieżników. Kasa jest psem zdrowym i przebadanym. Badania pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych dały u niej wynik HD-A ED 0:0 – wolna od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych
Badania kardiologiczne i okulistyczne potwierdzone certyfikatem z wynikiem: serce zdrowe, bez jakichkolwiek zmian oraz okulistyczny z wynikiem oczy zdrowe. Badania genetyczne pod kątem występujących w rasie chorób genetycznych wykazały, że jest absolutnie zdrowa oraz nie jest nosicielem żadnej z chorób genetycznych występujących w rasie.

Wyniki rodziców, zarówno z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego kojarzenia będą psami zdrowymi, o doskonałym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie walory użytkowe.
Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu psa myśliwskiego.

Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com