Płochacz Niemiecki | Wachtelhund miot T – Gryf & Hańba

Szczenięta już na świecie! Mamy 5 psów i 5 suk. Miot urodzony 1.01.2021r.
Zainteresowanych szczenięciem z tego skojarzenia zapraszamy do kontaktu z nami!
Maluchy będą gotowe do odbioru pod koniec lutego 2021!

Rodzice szczeniąt:

KAY Any-Bon „Gryf”

URTICA Bractwo Łowieckie „Hańba”

Rodzice tego miotu cechują się doskonałym zdrowiem potwierdzonym badaniami i certyfikatami. Silnym, typowym dla rasy charakterem. Bardzo dobrymi walorami użytkowymi, sprawdzonymi podczas prób oraz konkursów pracy psów myśliwskich, a przede wszystkim podczas praktycznego polowania. Doskonały eksterier rodziców, został wielokrotnie doceniony podczas wystaw psów rasowych przez międzynarodowych sędziów eksterieru. Są psami bardzo łatwymi w szkoleniu i prowadzeniu.

KAY Any-Bon

(Odin Vom Räberspring – Ennie Any-Bon)

Gryf pochodzi z bardzo dobrze znanej czeskiej hodowli Any-Bon. Jest rewelacyjnym przedstawicielem rasy. To pies średniej wielkości, z piękną głową, mocną kością o bardzo poprawnej budowie i przepięknej szacie. Jest Championem Polski. Jednak Gryf to przede wszystkim pies pracujący. Jak na wachtla przystało jest bardzo aktywnym, szczekliwym i zawziętym psem. Charakteryzuje go mocna i stabilna psychika, oraz wielka pasja – w szczególności w stosunku do grubego zwierza. Jest psem ciętym, o sporym temperamencie i odwadze. Powyższe cechy zapewnia Gryfowi rewelacyjny użytkowy rodowód. Gryf jest wolny od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych z najlepszym z możliwych wynikiem HD A/A, ED 0:0.

URTICA Bractwo Łowieckie "Hańba"

(TOM vom Hahnenkamm & CZAKRA od Vicenickeho Potoka)

Hańba to 4 letnia temperamentna suka. Na tle innych wachtelhundów wyróżnia się bardzo dobrą motoryką i dynamiką pracy. Zwinna i szybka. Jest psem, kontaktowym i łatwym w prowadzeniu. Charakteryzuje ją wrodzony, delikatny, a zarazem pewny aport. Doskonale daje sobie radę z każdym rodzajem aportów, z drapieżnikami włącznie. Wyróżnia ją bardzo duża szczekliwość i wytrwałość podczas pracy na ciepłym tropie. Jest Championką Polski, Młodzieżową Championką Polski. A swoje predyspozycje do pracy potwierdziła podczas Wielostronnych Konkursów Pracy, ukończyła także Próby Pracy Polowej dla Psów Myśliwskich Małych Ras. Hańba ma bardzo duże doświadczenie zdobyte podczas zbiorowych polowań na bażanty, w których regularnie bierze udział od 6 miesiąca życia. Jest zdrowa i w dobrej kondycji. Ma przebadane zdrowe serce, co potwierdza Międzynarodowy Certyfikat Kardiologiczny. Jest prześwietlona pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych z najlepszym z możliwych wynikiem: HD A/A, ED 0:0. Jest także wolna od Osteochondrozy z wynikiem: OCD-free!

Wyniki rodziców zarówno z konkursów, wystaw, jak i zdrowotne, pozwalają przypuszczać, że szczenięta z tego kojarzenia będą psami zdrowymi, o rewelacyjnym eksterierze, a co najważniejsze będą posiadać odpowiednie walory użytkowe. Przyszli właściciele szczeniąt mogą być pewni, że wraz z psem otrzymają również profesjonalną pomoc przy wychowaniu oraz szkoleniu płochacza. Zainteresowanych szczeniętami z tego skojarzenia zachęcamy do kontaktu z nami:

tel. +48 501 595 302
slavinjaweims@gmail.com