O HODOWLI

Slavinja fci to:

Powstanie hodowli Slavinja fci miało miejsce dużo wcześniej, nim zaczęła ona funkcjonować pod aktualnym przydomkiem. Przez pierwsze pięć lat wspólnej pracy istnieliśmy jako część hodowli Fenomena Team. W tym czasie wyhodowaliśmy kilka miotów i wyszkoliliśmy kilka wspaniałych psów użytkowych, które stały się fundamentem powstania Slavinji.

Rok 2013 był przełomowy, postanowiliśmy stworzyć nową, własną markę spełniającą nasze założenia i wymagania. Przyczyną takiej decyzji były ostre kryteria hodowlane, które sobie narzuciliśmy, a których nie udało się współrealizować w ramach przydomka hodowlanego Fenomena Team.

Aby nasza praca hodowlana nie była pustym sloganem, kierujemy się przemyślanym i wiarygodnym działaniem, a psy przez nas hodowane charakteryzują się bardzo dobrymi predyspozycjami do pracy, zrównoważonym temperamentem, dobrym zdrowiem i poprawną budową.

Rodzicami miotów w Slavinja fci zostają tylko wyselekcjonowane osobniki, dobrane w oparciu o wysoką wartość użytkową i hodowlaną.

Nasza praca oceniana jest przez sędziów konkursów pracy psów myśliwskich oraz sędziów eksterieru, polskich jak i zagranicznych. By zminimalizować szansę przekazania niepożądanych cech potomstwu, w Slavinja fci używamy w hodowli wyłącznie osobniki, których stan zdrowia potwierdzony jest badaniami popartymi międzynarodowymi certyfikatami zdrowia.

Nasze psy przygotowujemy do pracy w łowisku od wczesnego szczenięctwa, a ich późniejszą watrość weryfikujemy na zagranicznych konkursach pracy psów myśliwskich.

Powyższe zabiegi sprawiają, że hodowane przez nas psy są niezawodnymi towarzyszami łowów.