O HODOWLI

Slavinja fci to:

  • Absolwenci Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - specjalizacjia Ogólna Hodowla Zwierząt.
  • Członkowie Związku Kynologicznego w Polsce.
  • Członkowie Polskiego Związku Łowieckiego.

Powstanie hodowli Slavinja fci miało miejsce dużo wcześniej, nim zaczęła ona funkcjonować pod aktualnym przydomkiem. Przez pierwsze pięć lat wspólnej pracy istnieliśmy jako część hodowli Fenomena Team. W tym czasie wyhodowaliśmy kilka miotów i wyszkoliliśmy kilka wspaniałych psów użytkowych, które stały się fundamentem powstania Slavinji.

Rok 2013 był przełomowy, postanowiliśmy stworzyć nową, własną markę spełniającą nasze założenia i wymagania. Przyczyną takiej decyzji były ostre kryteria hodowlane, które sobie narzuciliśmy, a których nie udało się współrealizować w ramach przydomka hodowlanego Fenomena Team.

Aby nasza praca hodowlana nie była pustym sloganem, kierujemy się przemyślanym i wiarygodnym działaniem, a psy przez nas hodowane charakteryzują się bardzo dobrymi predyspozycjami do pracy, zrównoważonym temperamentem, dobrym zdrowiem i poprawną budową.

Rodzicami miotów w Slavinja fci zostają tylko wyselekcjonowane osobniki, dobrane w oparciu o wysoką wartość użytkową i hodowlaną.

Nasza praca oceniana jest przez sędziów konkursów pracy psów myśliwskich oraz sędziów eksterieru, polskich jak i zagranicznych. By zminimalizować szansę przekazania niepożądanych cech potomstwu, w Slavinja fci używamy w hodowli wyłącznie osobniki, których stan zdrowia potwierdzony jest badaniami popartymi międzynarodowymi certyfikatami zdrowia.

Nasze psy przygotowujemy do pracy w łowisku od wczesnego szczenięctwa, a ich późniejszą watrość weryfikujemy na zagranicznych konkursach pracy psów myśliwskich.

Powyższe zabiegi sprawiają, że hodowane przez nas psy są niezawodnymi towarzyszami łowów.